„Dzięki za Serce Twe, za Wiarę Twoją …”

 Wakacje to czas odpoczynku od zgiełku uczniowskich korytarzy, to czas refleksji po intensywnej pracy dydaktyczno-wychowawczej. Jednak nie dla wszystkich.
Nasz Ksiądz Proboszcz z wielkim zaangażowaniem i odpowiedzialnością za wychowanie do wartości, gromadził, przez prawie całe wakacje, rzesze młodych ludzi na sportowe spotkania, podczas których dzieci grały w siatkówkę, bawiły się w chowanego, w podchody, wędrując wraz ze swoimi opiekunami ulicami Wróblika, rozwiązując kolejne zadania.

Na spotkaniach młodzi ludzie czerpali radość ze swojego towarzystwa, byli ze sobą, dzielili się swoimi wrażeniami z kolejnych spotkań. Dodatkowym, niebagatelnym wydarzeniem była NOC POD NAMIOTAMI zorganizowana dwukrotnie na placu pod plebanią. Wielkie wyzwanie dla wszystkich, którzy jeszcze nigdy nie rozkładali namiotu i nigdy nie spali poza swoim wygodnym łóżkiem. Nocki „bez pięciu gwiazdek”, ogniska, wschody i zachody słońca, okazały się być wielką atrakcją dla uczniów, którzy zarówno pierwszy, jak i drugi raz stawili się liczną grupą na placu.

Jak czytamy w teorii, słowo „dziękuję ze swojej istoty – sensu – wyraża wdzięczność. Wdzięczność pojawia się w kimś, gdy ktoś zrobi coś dla tego kogoś, co jest „nadprogramowe”, co nie stanowi jego obowiązku, co jest jakimś darem czy przysługą.”

Czcigodny Księże Proboszczu! W imieniu wszystkich Rodziców, których dzieci skorzystały z „dobrodziejstwa” zorganizowanego czasu, na który oni nie mają zazwyczaj ani pomysłu, ani przysłowiowej „siły” – Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy również Wszystkim Rodzicom, którzy wspierali pomysłodawcę  wakacyjnych spotkań i zaangażowali się, uczestnicząc w zabawach integracyjnych i „namiotowych nocach”.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube