CYFROWO BEZPIECZNI – pogadanka na temat bezpiecznego korzystania z Internetu

CYFROWO BEZPIECZNI

– pogadanka na temat bezpiecznego korzystania

 z Internetu

W dniu 14 marca w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego uczennica kl. VI Gabriela Mezglewska i uczennica kl. VIII Martyna Jaklewicz przeprowadziły dla młodszych koleżanek i kolegów z kl. I-III pogadankę na temat zagrożeń jakie niesie Internet. W czasie spotkania zapoznały uczniów z zasadami netykiety i zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Sieci. Na koniec spotkania przeprowadziły quiz na temat jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia. W swej prezentacji uczennice wykorzystały filmik z kanału na YouTube “Dajemy dzieciom siłę” pt. “Nie daj się 4 – film edukacyjny – siecio-zagrożenia”.

Aby dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa w sieci polecamy odwiedzenie strony internetowej Sieciaki.pl oraz dzieckowsieci.pl/kampania/. Znajdują się tam ciekawe filmiki, porady dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Poniżej znajdują się strony internetowe, które warto odwiedzić a dotyczące tematu bezpieczeństwa w sieci.  

Spotkanie okazało się bardzo owocne, dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat korzystania z Internetu  i chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami. Na koniec każda klasa dostała przygotowany przez Samorząd Uczniowski plakat dotyczący Netykiety czyli zasad użytkowania Internetu. 

Również tego dnia uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym, z okazji Dnia Języka Ojczystego, na zilustrowanie związku frazeologicznego, zostali nagrodzeni słodkim upominkiem i pamiątkowym dyplomem. Na ręce wychowawców przekazano plakaty dotyczące netykiety i pamiątkową książkę z pracami plastycznymi wszystkich uczestników konkursu.  

Poniżej prezentujemy prace naszych małych artystów w formie flipbooka. 

Zapraszamy do obejrzenia!  

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube