Brakujące lekcje – w trosce o zdrowy rozwój naszych uczniów

Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka. 
Don Herold 

W dniu 27 marca br. odbyły się warsztaty dla uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej nt. „Używania technologii i mediów społecznościowych”, których celem było przekazanie świadomości  korzystania z technologii, social mediów, internetu oraz zastosowany został trening koncentracji i skupienia. Warsztaty prowadził szkoleniowiec i trener Arkadiusz Nepelski w ramach firmy „Brakujące lekcje”.

Uczniowie podczas warsztatów mogli zrozumieć równowagę między korzystaniem ze smartfonów, a produktywnością. Poprzez interaktywne podejście i analizę własnych nawyków, uczniowie mogli odkryć, jak efektywnie zarządzać czasem spędzanym przy urządzeniach mobilnych. Dzięki temu, młodzież będzie mogła czerpać korzyści z technologii, jednocześnie skupiając się na nauce i innych aktywnościach.

Kolejnym elementem zajęć był trening koncentracji i skupienia, który pozwolił uczniom doskonalić umiejętność koncentracji i skupienia uwagi w świecie pełnym rozpraszaczy. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom koncentracji, strategiom zarządzania uwagą oraz praktykom mindfulness, uczniowie mogli zwiększyć swoją zdolność skupiania się.

Następnym poruszonym tematem był wpływ social mediów i internetu na tożsamość i poglądy. Te zajęcia pozwoliły uczniom zrozumieć, w jaki sposób media społecznościowe i internet wpływają na kształtowanie ich tożsamości i przekonań.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w proponowanych warsztatach. 

Dzięki podjętym działaniom w tych obszarach, stworzyliśmy otoczenie edukacyjne sprzyjające zdrowemu rozwojowi uczniów. 

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube