Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”

Siódmego czerwca o godzinie dziesiątej, tysiące uczniów z całej Polski przystąpiło do akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam.” Głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” a organizatorami lokalnymi biblioteki wszystkich typów.

Podstawowe cele które przyświecają akcji mają za zadanie m.in. zachęcić tych uczniów do czytelnictwa, którzy nie doświadczyli jeszcze radości z czytania, sprawienie by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą.

Uczniowie i dzieci przedszkolne z naszej szkoły również wzięli udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Od kilku dni przygotowywali się do tej akcji. Malowali i rozwieszali plakaty, kompletowali stroje, wymieniali się książkami.

W dniu przeprowadzonej akcji, każda klasa w wybranym przez siebie miejscu przystąpiła do czytania. Po godzinnym spędzeniu czasu z książką, wielu uczniów nadal kontynuowało czytanie książek, inni opowiadali przygody bohaterów.

Cieszymy się, że do akcji czytelniczej przyłączyły się również dzieci przedszkolne i z „zerówki”.

Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci i wierzymy, że polepszy się stopień czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube