Akcja charytatywna szycia maskotek-małpek

„Jeśli choć jedną dobrą myśl, wniosłeś do czyjegoś umysłu,
jedno dobre uczucie zaszczepiłeś w czyjeś serce,
jedną godziną szczęścia rozpromieniłeś  jakieś smutne, szare życie,
– spełniłeś zadanie, anioła na ziemi

Emil Zola

Many Mornings oraz Fundacja Dr Clown we współpracy od 4 lat zajmują się produkcją maskotek – małpek dla pacjentów oddziałów dziecięcych i podopiecznych placówek specjalnych z całej Polski. Wykorzystywane są do tego skarpetki drugiego gatunku, które ze względu na niewielkie defekty nie trafiają do sprzedaży.

Dzięki uprzejmości pani Joanny Kozimor wolontariuszki Fundacji Dr Clown i nasi uczniowie mogli włączyć się do tej szczytnej akcji i zrobić coś dobrego dla swoich rówieśników.

Akcję rozpoczęliśmy 19 marca br. spotkaniem z panią wolontariuszką, która opowiedziała uczniom o działalności fundacji, zapoznała ich ze specyfiką pracy wolontariusza oraz pokazała kilka magicznych sztuczek, które wykorzystuje w swojej pracy z dziećmi.

Materiały do produkcji maskotek otrzymaliśmy od Firmy Many Mornings. Pani Joanna pokazała zainteresowanym uczniom sposób wypełniania nićmi dziewiarskimi specjalnie uszytej skarpetki oraz technikę zszywania poszczególnych elementów.

Po spotkaniu z panią Joanną rozpoczęliśmy cotygodniowe warsztaty, podczas których wypełnialiśmy i zszywaliśmy kolejne małpki. Uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w akcję, chcąc zrobić coś dobrego i sprawić, że na twarzach dzieci przebywających w szpitalach pojawi się uśmiech. W produkcję maskotek wkładali wiele serca i pozytywnych emocji. Każda z małpek dostała nawet swoje imię.

Podczas warsztatów uczniowie doskonalili również umiejętności szycia, które wykorzystywali później w życiu codziennym. Był to również czas, który pozwolił im się zintegrować poprzez rozmowy i wspólną pracę.

W okresie od marca do czerwca br. udało nam się uszyć 50 maskotek. Dzieła naszych uczniów przekazaliśmy Fundacji Dr Clown, która dzięki wspaniałym wolontariuszom dostarczy je do najmłodszych pacjentów szpitali w całej Polsce.

Pomysłodawczynią akcji była pani Marzena Frabaniec, której bardzo dziękujemy za pomoc i poświęcony czas podczas cotygodniowych warsztatów.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję!

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube