Jasełka 2023

Przy Betlejemskiej Gwieździe

Okres świąt Bożego Narodzenia – czas rodzinnej bliskości – sprzyja spotkaniom i jest okazją do budowania więzi, także w szkolnej społeczności. Stwarza możliwość wychowywania nowego pokolenia w duchu tradycji i świątecznej obrzędowości.

Tę szansę wykorzystali nauczyciele i uczniowie, którzy w sobotę i niedzielę, 7 i 8 stycznia 2023 r, tuż po święcie Trzech Króli, w Szkole Podstawowej we Wróbliku Szlacheckim przygotowali dla mieszkańców Wróblika Szlacheckiego i Wróblika Królewskiego JASEŁKA – barwny, rozśpiewany, roztańczony i radosny spektakl.

Na zaproszenie z udziałem uczniów klasy II, IV, V i VII odpowiedziało wiele osób. Wśród przybyłych gości pani dyrektor Katarzyna Jabłońska powitała Przewodniczącego Rady Gminy, pana A. Pitrusa, zastępcę Burmistrza Gminy, p. G. Wołczańskiego, skarbnika Gminy, p. B. Łożańską, radnego Wróblika Szlacheckiego, p. K. Guzylaka, radnego i sołtysa Wróblika Królewskiego, p. A. Szybkę, sołtysa Wróblika Szlacheckiego, p. T. Chodynieckiego oraz mieszkańców miejscowości.

Pani dyrektor rozpoczęła uroczystość słowami Konfucjusza: „Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem”. Otóż dzieci najlepiej uczą się przez udział, przeżywanie, emocje, które temu doświadczaniu towarzyszą. I tak uczestniczący w jasełkach mali artyści sprawili, że nastrój Bożego Narodzenia wciąż jeszcze nam towarzyszy i trwamy nadal w bożonarodzeniowej tajemnicy miłości.

A jak to w jasełkach bywa, w widowisku składającym się z trzech części: Na polu pasterzy, Wizyta u Heroda i W betlejemskiej stajence nie zabrakło żłóbka, Maryi i św. Józefa, pastuszków, aniołów objawiających dobrą nowinę, Heroda, Diabła i Śmierci, Kacpra, Melchiora i Baltazara zachwycających pięknymi strojami.
Nie sposób wymienić każdego ucznia wcielającego się w rolę – zatem dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przedstawieniu, nad przebiegiem którego czuwały panie: Anna Szymańska, Elżbieta Staroń i A. Konieczna.

Między kwestiami aktorów rozbrzmiewały dźwięki kolęd. Oprawę muzyczną uświetniła obecność pani Karoliny Jesionek, absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, obecnie nauczyciela fletu w Szkole Muzycznej w Katowicach.

Swój pierwszy występ przed publicznością szkolną miał zespół muzyczny „Trio Dni Dalszych” w składzie: Piotr Juszczyk, Filip Stączek i Gabriel Wołczański.

Na zakończenie do życzeń pana Przewodniczącego Rady Gminy, A. Pitrusa przyłączył się zastępca Burmistrza, p. G. Wołczański.

Mamy nadzieję, że wrażenia z jasełek zostaną długo w pamięci i cieszymy się, że wieloletniej tradycji stało się zadość.

Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów, p. A. Czubskiej – Stączek i p. S. Wołczańskiej, ekipie technicznej – p. M. Kosiek, p. J. Ziemiańskiemu i M. Smereckiemu oraz obsłudze sprzętu nagłaśniającego – K. Beresiowi i F. Owocowi.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Podczas akademii wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości” MEiN (#laboratoriaprzyszlosci oraz #laboratoriaprzyszłosci).
Aparat cyfrowy Sony Cyber-Shot DSC-HX60
mikrofony ACT-311B/ACT-312B diversity wireless microphone system
monitor odsłuchowy NUX PA50

Przeszukaj stronę

Treść | Menu | Dostępność
YouTube